MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Aktualności

13.10.2017

Podstawa to czysta gleba

25 września w Czerwińsku n. Wisłą, w rejonie gdzie na szeroką skalę uprawiana jest truskawka, odbyło się seminarium poświęcone technologii zakładania plantacji tego gatunku z uwzględnieniem najnowszej metody odkażania stanowiska pod nowe nasadzenia. 

Do tego celu można wykorzystać środek Basamid 97 GR (s.cz. dazomet) i maszynę Mix Tiller Dry włoskiej marki Forigo umożliwiającą jego sprawną aplikację, za pomocą której można jednocześnie formować podwyższone zagony.


więcej >>
14.09.2017

The Taste of Kent dla "Magnum"

Organizacja Produced in Kent wyróżniła odmianę truskawek "Magnum" nagrodą The Taste of Kent, dla najsmaczniejszej truskawki.

Impreza The Taste of Kent Awards 2018 rozpoczęła się od rywalizacji w pierwszej kategorii the Garden of England Champion – najsmaczniejsze owoce miękkie i czereśnie. Smak poszczególnych odmian oceniała komisja przy organizacji the National Cherry and Soft Fruit Show w hrabstwie Kent. Zwycięzcą okazały się owoce wyprodukowane przez John Myatt & Co z Mockbegger Farm w Rochester. ‘Magnum’ to odmiana owocująca tradycyjnie, wyhodowana przez Marionnet SCEA. Jej owoce są duże i słodkie. Jest nieznacznie wcześniejsza niż ‘Honeoye’, o terminie owocowania zbliżonym do ‘Clery’. Krzewy plonują na poziomie około 535 g z rośliny. Średnia waga pojedynczego owocu, zazwyczaj o jaskrawoczerwonej barwie, wynosi 24 g. To odmiana, która sprawdza się w uprawie w substratach. Zaletą, poza smakiem, jest także dobra trwałość pozbiorcza.

(źródło: jagodnik.pl)

Podczas tegorocznej edycji Targów Best Berries swoją ofertę z sadzonkami zaprezentuje kilka firm z Polski oraz z zagranicy między innymi firma z Wielkiej Brytanii, z hrabstwa Kent. 
12.12.2016

Targi VEGE FRUIT EXPO 2016 za nami.

Druga edycja Targów VEGE FRUIT EXPO, zorganizowana przez Targi Lublin S.A przyciągnęła do Lublina o 23 procent więcej uczestników niż podczas ubiegłorocznej edycji wydarzenia. Przez dwa dni targowe swoją ofertę zaprezentowało blisko 100 wystawców z całej Polski.
więcej >>
23.11.2016

Konferencja Yara Poland

Ciekawy program i wybitni prelegenci- tak w skrócie wygląda wczorajsza konferencja Yary Poland o "Nowoczesnej uprawie malin w Polsce i Europie" w ramach Targów VEGE FRUIT EXPO. Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy. 


więcej >>
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9