MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Best Berries 2017

Ciekawy program i wybitni prelegenci konferencji, oferta blisko 100 wystawców z całej Europy- tak w skrócie można opisać dwa dni z Targami Sadowniczymi w LublinieWydarzenie o nazwie Best Berries, to  nowa odsłona Targów Vege Fruit Expo, które w dniach 7-8 grudnia 2017 roku odbyły się w Targach Lublin. To największa impreza poświęcona uprawie owoców miękkich w Polsce. 


Podczas tegorocznej edycji wydarzenia swoją ofertę zaprezentowało blisko 100 wystawców z kraju i z zagranicy. W stosunku do ubiegłego roku rekordowa była również liczba zwiedzających, Targi odwiedziło ponad 2300 osób. Targi Sadownicze Best Berries stanowią rzeczywistą odpowiedź na realne potrzeby branży, w tym roku w ofercie wystawców znalazło się wszystko to, co do produkcji owoców jest niezbędne- od sadzonek, drzewek, środków ochrony roślin, nawozów, systemów nawadniania poprzez kombajny do zbiorów owoców miękkich-  skończywszy na opryskiwaczach i platformach sadowniczych.


   


Wybór Lublina na organizację tego typu wydarzenia nie jest przypadkowy. To właśnie Lubelszczyzna jest największym producentem owoców miękkich w kraju, a nasze miasto oceniane jest jako jeden z najważniejszych ośrodków przemysłu spożywczego w Polsce. Jestem przekonany, że zaprezentowana podczas Targów Sadowniczych Best Berries ekspozycja, a także liczne spotkania merytoryczne i prezentacja najnowszych technologii w tej dziedzinie, przyczynią się do rozwoju zarówno dużych przedsiębiorstw jak i mniejszych gospodarstw rolnych- powiedział dr Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.


  

 

Konferencje tematyczne

Kluczowym punktem tegorocznej edycji wydarzenia były dwie tematyczne konferencję. Pierwszego dnia  (7 grudnia) firma Yara Poland we współpracy z Targami Lublin zorganizowała  konferencję pt. Nowe trendy w nawożeniu owoców miękkich. Na konferencji poruszono m.in. temat optymalnego odżywienia malin, produkcji owoców malin w różnych systemach, opłacalności produkcji, a także różnej reakcji nowych i sprawdzonych odmian malin na nawożenie.


8 grudnia odbyła I Wschodnią Konferencję Truskawkowa, gdzie omówione zostały zagadnienia dotycząc m.in. biostymulacji roślin, roli owadów zapylających w uprawie truskawki, a także nowe technologie w uprawie truskawki deserowej.


  


  

 

Finał Konkursu Rolnik Lubelszczyzny


Podczas uroczystego otwarcia Targów odbyła się szósta edycja finału konkursu „Rolnik Lubelszczyzny”, który jest wspólną inicjatywą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego oraz Targów Lublin. Podobnie jak w poprzednim roku nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: roślinnej, ogrodniczej i  zwierzęce.

 

  


Rolnictwo to stale rosnący potencjał, znaczące źródło dochodu i zaawansowany technologicznie dział gospodarki województwa lubelskiego. Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że to już nie nasi rolnicy powinni uczyć się od innych, dzisiaj to cała Polska może brać przykład z poziomu rozwoju lubelskiego rolnictwa, powiedział wicemarszałek Województwa Lubelskiego Grzegorz Kapusta otwierając galę finałową konkursu.


Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim Zwiedzającym, Wystawcom, Patronom Honorowym, Branżowym, Medialnym za współorganizowanie Targów Sadowniczych Best Berries 2017. Jednocześnie zapraszamy do odwiedzenia kolejnej edycji wydarzenia w 2018 roku.